< zpět

Rozhlas

Noční proud

Ilja Kučera ml. pravidelně připravuje a moderuje vždy ze čtvrtka na pátek mezi 23:30 až 2:00 hudební pořad Noční proud, živě vysílaný Českým rozhlasem Dvojka po celé České republice i na internetu.

Divadlo pro vaše uši

Střihový pořad s humorem, zábavou a mluveným slovem a písničkami, který do prosince 2022 připravoval a moderoval Ilja Kučera ml. vysílá Český rozhlas Region pravidelně od pondělí do pátku od 22:00 do 23:00 hod. a v repríze od 1:00 do 2:00, Ve stejných časech vysílají Divadlo pro vaše uši i všechny ostatní regionální stanice Českého rozhlasu v republice. Divadlo pro vaše uši navazovalo na někdejší pořad Divadlo noc, kterého Ilja Kučera ml. připravil v letech 2007-13 více než 1200 hodinových pokračování a do jeho speciální podoby Divadlo noc Extra postupně pozval na 140 předních hereckých a režisérských osobností.

Juke Box Hero

Hodinový, hudebně-publicistický magazín vysílaný v letech
1996 - 2012.

Rock je náš

Od počátku ledna 2023 pravidelný rockový magazín, který připravuje a uvádí na Rádiu Praha vždy v pátek od 19:00 – 20:00

O rozhlase a rádiu všeobecně

Jako syn rozhlasáka, inklinoval Ilja Kučera ml. k rádiu už od útlého dětství. Své první „pořady“ připravoval už jako školák s bratrem Vladimírem na magnetofonu Sonet Duo. Otec ho za odměnu bral do studií Československého rozhlasu v Praze na Vinohradech i na veřejné nahrávky, čímž výrazně předznamenal rodinnou tradici. Ilja pak příležitostně spolupracoval s rozhlasem už v 80. letech, kdy přispíval do pořadu Kolotoč. Po svém vyloučení z FŽUK pod cizími jmény připravoval například některé díly populárně naučného, zábavného pořadu Kdy to bylo. Plně se spolupráce rozvinula po roce 1989, kdy se stal externím spolupracovníkem pořadu Mikrofórum, živě vysílal nejrůznější hudební aktuality, seriály o rockových i jazzových interpretech.

Společně s publicistou Jaroslavem Špulákem na počátku 90. let připravoval a moderoval hudebně-publicistický magazín Jam. Současně psal fejetony pro ranní vysílání Čs. rozhlasu Praha, s Jiřím Vondráčkem vytvořil pro Čs. rozhlas Vltava rozhlasový dokument o rodišti a předcích malíře Andy Warhola. V dalších letech postupně připravoval a moderoval na Čro 2 Praha několik seriálů o jazzových instrumentalistech z oblasti vážné hudby Milovníkům koncertní hudby či střídavě s Irenou Budweiserovou noční živou hodinovku Řeč je o hudbě.

V letech 1991 – 1996 souběžně působil v rádiu Golem, kde byl jedním ze tří autorů a moderátorů pravidelného rockového magazínu Větrník, který sem z Českého rozhlasu přenesl jeho duchovní otec dr. Jiří Chlíbec. Naopak mluvenému slovu se poté dva roky věnoval na rádiu Nová Alfa, kde sestavoval každodenní celonoční vysílání. V roce 2006 začal externě spolupracovat s Čs. rozhlasem Regina a od roku 2007 pravidelně připravuje už zmíněné pořady Divadlo noc a Noční proud.

Televize

Ilja Kučera ml. má na svém kontě zhruba tři sta realizovaných vesměs zábavných televizních pořadů, především pro TV Prima. Tam byl nejprve od roku 1999 scénáristou soutěžního pořadu Oty Jiráka To je fór, jako scénárista se pak rok dokonce podílel na vzniku pořadu Receptář prima nápadů, byl autorem scénářů k cyklu pořadů Prima hostina a bezmála čtyři roky také pro Nikdo není dokonalý s Jiřím Krampolem. Podílel se na vzniku televizní soutěže Kvíz show, do roku 2006 rovněž napsal televizní scénáře pro řadu eventů jako Rosničky, Auto roku, Vánoční punč s Jiřinou Bohdalovou a Martinem Dejdarem a rovněž pro několik večerních silvestrovských pořadů na TV Prima a v České televizi.