< zpět

Novinky

Pětkrát dvanáct

Autorské bluesové EP natočené k šedesátým narozeninám si poslechněte zde:
Spotify
Youtube

TAK JE TO TADY

Právě vychází (1. října 2021) moje nová knížka SLŮŇADLA – deset příběhů pro děti a jejich dospělé s krásnými ilustracemi Vojtěcha Horálka.

Více o ní v sekci Knihy

Pusťte si rádio nebo přijďte na 2 deci

Ve středu 21 listopadu budu od 21:05 večerním hostem Vladimíra Kroce ve vysílání Českého rozhlasu 1 Radiožurnál. Povídat se bude především o mojí nové knížce Přehodit řeku. Máte-li čas a chuť, připojte se k nám. A nebo se připojte v pondělí 26.11. od 19:00 ve vinotéce a galerii 2deci ( U hráze 455/23, Praha 10, Strašnice) tady bude z knížky číst herečka Petra Zídková, budou se pouštět audioknižní ukázky s Lukášem Hlavicou a chutné víno poteče proudem.

Vychází nová kniha

S velkou radostí se musím pochlubit, že s oficiálním datem v pomyslném rodném listu 10.10.2018, vychází ve vydavatelství Tebenas můj nový román Přehodit řeku s nádhernými ilustracemi Heleny Horálkové. Má i svou audioknižní podobu ve skvělém podání Lukáše Hlavici s původní Ravenovou hudbou. Od 17. září je zvuková verze v exkluzivním předprodeji na serveru Audioteka.cz

Takový sníh už nepadá na Hradištku

Hubertus natočil desku

Neuvěřitelné se stalo skutečností- Hubertus natočil desku! V sobotu 2. 12. v 19 hodin se na Sokolovně v Týně nad Vltavou sejde na jediném, výjimečném koncertě ve své zakládající sestavě kapela Hubertus. Oslaví nejen svoje pětatřicátiny, ale pokřtí i debutové, právě natočené album se starými kousky Sebrané kdysi.


Noc v Lázních v Ráji


Vážení přátelé, rádi bychom Vás pozvali na
Večer autorského čtení, v němž Richard Medek představuje svůj nový román Lázně v Ráji a Ilja Kučera ml. povídky ze své čerstvé knížky Ta noc se nejspíš nevrátí. Proběhne v městské knihovně v Sedlčanech v pátek 19. května od 18 00 hod.

Těšíme se na setkání s vámi.


Dvakrát na Světě knihy

Hned dvakrát se letos můžeme setkat na 23. ročníku Mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy, který probíhá na pražském holešovickém Výstavišti ve dnech 11. - 14. května 2017.

V pátek 12. 5. mezi 13:30 – 14.30 budu hostem stánku vydavatelství Tebenas (L209 v Levém křídle) připraven podepsat takřka cokoliv, především však svou audioknihu Takový sníh už nepadá.

V sobotu 13. 5. od 13:00 bych vás rád pozval do Malého sálu v Pravém křídle na literárně hudební pořad Noční Waltz. V podání herce Romana Štolpy tu představíme ukázky z mé nové povídkové knížky Ta noc se nejspíš nevrátí a šansoniér Raven živě nabídne ochutnávku ze svého nejčerstvějšího alba Waltz.


Přijďte se podívat na zajímavý koncert...Tak a knížka je na světě

V pondělí 26. září mi v Literární kavárně v Řetězové ulici v Praze pokřtil legendární rozhlasový režisér Karel Weinlich mou novou povídkovou knížku TA NOC SE NEJSPÍŠ NEVRÁTÍ. Od stejného dne si můžete poslechnout jednu z povídek – Blues v mistrovském podání herce Michala Pavlaty, klikněte zde.

Knížka už je v porodnici


… tedy přesněji řečeno v tiskárně. Můj nový povídkový potomek Ta noc se nejspíš nevrátí s krásnou obálkou a fotoilustracemi Jirky Turka vyjde v pondělí 26. září v nakladatelství Jalna. Podívejte se na obálku a také na, dnes už nezbytný, book triller


NASYCEN + výtečné pivo= 24. 5.

Vážení přátelé, rádi bychom vás pozvali na mimořádný koncert skupiny Nasycen v úterý 24. května ve 20,30 v sále Vinohradského pivovaru ( Korunní 2506/106, Praha 10 ). Nasycen se vám poprvé představí ve velmi příjemném prostředí, kde by navíc byl hřích neochutnat výtečná vinohradská piva přímo u zdroje. K tomu kapela nabídne své osvědčené kousky, ale i polovinu materiálu pro novou desku, kterou chystá na příští rok. A mezi námi, tenhle koncertní sál je jen pár kroků od Vršovic, k nimž má polovina kapely mimořádný osobní vztah, a to se může citelně projevit na muzikantských výkonech. Tak tedy třetí důvod proč v úterý 24. 5. ve Vinohradském pivovaru, za rohem od Orionky, nechybět.
Na shledanou se těší
Raven (voc, keys), Zdeněk Divoký (g), Ilja Kučera ml. (bg) a Pavel Ivanovský (dr)


Poslechněte si a podívejte se

Přijal jsem pozvání k příjemnému povídání s Kateřinou Kubalovou v jejím pořadu Až na dřeň. Máte-li chuť si poslechnout a podívat se, klikněte zde

Pozor, Noční proud se přestěhoval

Už od 2. listopadu loňského roku vysílá hudební pořad Noční proud na frekvencích Českého rozhlasu Dvojka. K další změně dochází od pondělka 4. ledna, kdy na Dvojce začíná Noční proud vždy ve 23.30. Pravidelně se tu můžeme slýchat pokaždé v noci ze čtvrtka na pátek.

Poslechněte si dokument

Dostalo se mi té cti, že se mnou v minulých měsících natočila vynikající rozhlasová novinářka Jolana Nováková zvukový dokument, který v premiéře odvysílá pod názvem Poslepu v neděli 31. května od 22 hodin Český rozhas Dvojka. S Jolanou a reportážním mikrofonem jsme cestovali po městech a místech, ke kterým mám dlouhodobý a silný vztah. Navštívili jsme třeba České Budějovice, Týn nad Vltavou, Příbram, Slapy, ale natáčeli jsme i práci v rozhlasových studiích nebo ve studiu Atelier, kde vzniká magazín Voko. Byly to nadmíru příjemné hodiny a tak, máte-li chuť, nezapomeňte si o poslední květnové neděli pustit o desáté večer rádio.Sníh bude padat v Sedlčanech

Přijďte se podívat ve středu 6. května od 18.00 hod. do Městské knihovny v Sedlčanech. Zavítáme tam s naším literárně-hudebním pořadem Takový sníh už nepadá, v němž povídky z mé stejnojmenné knížky čte Roman Štolpa, písničkami doprovází Raven a já si s oběma pány povídám. V Sedlčanské knihovně jsme byli už před pár lety s naším předcházejícím pořadem Když už jsme se narodili a dodnes vzpomínáme na mimořádně vydařený večer, který se bude, jak věříme, opakovat.

Takový sníh už nepadá

Audiokniha obsahuje povídky spisovatele Ilji Kučery ml. Přídomek „mladší“ je v tomto případě více než na místě, Ilja Kučera starší hraje roli hrdiny textů. Jde o historky, které tatínek zajisté rád a často dával k lepšímu, syn zcela pochopitelně neodolal a vtiskl jim literární podobu. Postava redaktora Ilji Kučery staršího je známá především příznivcům rozhlasu, neboť právě jemu zasvětil celý svůj život. Knihu Takový sníh už nepadá , můžeme chápat jako poctu otci. Kniha byla v papírové podobě poprvé vydaná v roce 2013. Autor čtenáře či posluchače seznamuje s Iljou Kučerou na prahu plnoletosti, na sklonku druhé světové války. Postupně nás provádí jeho životem prostřednictvím drobných příhod, jimž dal čas punc nezapomenutelnosti. Z toho také vyplývá charakter povídek. Jejich těžiště tkví v atmosféře a ve vtipném způsobu vyprávění. Pointa v nich nebývá silná, konec mnohdy spíše vyznívá do ztracena. Často v nich hraje podstatnou roli alkohol a fatální opilost hlavního hrdiny, jako v povídkách Pod palbou kaťuší, Ten náš pitomec, to je ale blbec či Pán přijel údolím Slivenu. Autor se však na poklesky svého otce dívá s laskavostí typickou odrostlým dětem, které už mají své období vzdoru dávno za sebou. Laskavost a nadhled je pro povídky charakteristická, nejvíce se projevuje v titulní povídce umístěné na závěr audioknihy, v níž se tatínek ocitá v zajetí nekonečných vzpomínek na mládí.

Povídky Ilji Kučery mladšího načetl herec Roman Štolpa. V jeho pojetí postavy ožívají, propůjčuje jim charakteristický způsob řeči, třeba i lehké zadrhávání. Někteří posluchači berou určitý způsob inscenace textu jako plus, jiní mají raději, pokud se kniha pouze předčítá. Největší slabinou inscenací bývá čtení ženských rolí herci a naopak mužských replik herečkami. V případě audioknihy Takový sníh už nepadá si Roman Štolpa s tím vůbec nemusel dělat starosti, ženská přímá řeč se téměř nevyskytuje

Jiří Lojín Vaše literatura.cz 14. 3. 2015 2:00

Nasycen vyráží na dubnové koncerty

Hned po letošních velikonočních svátcích startuje Nasycen sérii dubnových koncertů. Začínáme v úterý 7. 4. od 21 hod. v příjemném plzeňském Clubu Jam, kde se o jeviště vystřídáme se západočeskou kapelou Aftersix. Hned po té, ve středu 8. 4., se po více než roce vrátíme do oblíbeného českobudějovického klubu Highway 61, kde se od 20.00 pro změnu setkáme s jihočeskou bluesrockovou partou Berneber. V pátek 10. 4. otestujeme od 20 hodin nový pražský klub Orion (Praha 3, Řehořova 30), kde bude naším hostem písničkář Jirka Šmidt. Na svátek sv. Jiří 24. dubna jsme s chutí přijali pozvání našich severočeských přátel z kapely Hush ke společnému koncertování na Staré Poště v Jablonci nad Nisou. Stane se tak od 20.00 hod. Sérii dubnových koncertů pak uzavřeme v sobotu 25. 4. v klubu Barák v Kostelci nad Černými lesy. Tady se po jedenadvacáté hodině sejdeme s domovskou kapelou Managarm. Tak si určitě vyberte některý z termínů (ale klidně i úplně všechny) a přijďte nebo přijeďte se na nás podívat.

Jedeme do Varů

V pondělí 30. března uvede od 19.30 karlovarské divadlo Dagmar náš současný literárně-hudební pořad Takový sníh už nepadá. Povídky ze stejnojmenné knížky čte opět Roman Štolpa a svými písněmi ilustruje Raven. Tešíme se tedy všichni tři na shledanou v pondělí ve Varech.

Nasycen se vrací do Ostravy a do Zlína

Navzdory pověrčivosti vystoupí Nasycen v pátek 13.2. od 20:00 v Ostravském klubu Hudební bazar a věří, že i přes toto datum bude koncert stejně vydařený jako ten první loni v květnu. V sobotu 14.2. pak Nasycen zamíří do Zlína, kde vystoupí hned dvakrát. Od 14:00 odehraje svůj koncertní blok v rámci Zlínského fašanku a od 20:00 bude hrát v klubu Bamboo, kde se bude tentokrát dost oslavovat. Co? - přijďte a dozvíte se na místě.


Jedeme do Polska

Takový sníh už nepadá vyšel na CD

V pátek 17. října jsme v příbramském divadle na premiéře našeho nového literárně-hudebního pásma Takový sníh už nepadá, které se opírá o povídky ze stejnojmenné loňské knížky, pokřtili i jeho audioverzi. Vychází v nakladatelství Tebenas a najdete na něm sedm povídek v podání Romana Štolpy.

Nenechte si ujít Nasycen v Besedě 13. 10.

Takřka po roce od pamětihodného křtu aktuálního alba se Nasycen vrací na pódium staroslavné Malostranské besedy v Praze. Stane se tak 13. října od 20.30hod. Speciálním hostem koncertu bude spřátelená severočeská formace Hush. Tak tedy na viděnou a hlavně na slyšenou 13. 10. v Besedě.

Takový sníh už nepadá vyjde na CD

V polovině října se na trhu objeví osm vybraných povídek z loňské knížky Takový sníh už nepadá ve zvukové podobě na stejnojmenném audio CD. Povídky v srpnu neodolatelným způsobem načetl Roman Štolpa, hudebně je dokreslí Raven a celá audioknížka s původním přebalem Heleny Horálkové vyjde v novém vydavatelství TEBENAS ve spolupráci s Radioservisem.

Takový sníh už nepadá míří na jeviště

Právě jsme začali s přípravou nového literárně hudebního pořadu Takový sníh už nepadá. Vzniká ve stejném týmu jako předcházející Když už jsme se narodili. To znamená, že povídky z mé poslední knížky v něm bude číst Roman Štolpa a večer doplní zbrusu novými písničkami Raven. Samozřejmě i tentokrát se bude na jevišti také povídat a vyprávět. Předpremiéra proběhne v neděli 27. července od 16:00 v Týně nad Vltavou v neuvěřitelně příjemném Art Caffe Baru. Hrát se bude venku přímo na vltavském nábřeží a věřme, že nás počasí nezažene dovnitř. Premiéra je pak plánována na pátek 17. října v D klubu příbramského divadla od 19:00. Tak se přijďte určitě podívat
Nasycen-jarní šňůra odstartovala

Po severočeských koncertech v Liberci, Bílině a Jablonci nad Nisou, které jsme absolvovali s našimi přáteli z kapely Hush, rozjíždí se na sklonku měsíce května jarní část naší šňůry k vydání aktuálního alba „Nasycen“. Ve středu 28. 5. se po půl roce vracíme do Brna, kam se tentokrát moc těšíme do prestižního klubu Stará pekárna a navíc i na naše první setkání s parádně našlápnutou brněnskou funky-rockovou kapelou Useless. A pozor, na Staré pekárně se začíná už v 19:30. Totéž platí i o čtvrtku 29. 5. v pražském Paláci Akropolis. Tam pro změnu přivítáme hosty ze Slovenska, kapelu Dilemma. V jejím čele stojí zpěvák a skladatel Ján Spišák, za jehož zády pracuje fantastický band složený ze samotné špičky slovenské rockové scény. Je tedy docela jistě na co se těšit. Chtě nechtě se pak zase rozjedeme po dálničním tankodromu D1, abychom v pátek 30. 5. od dvaceti hodin zakotvili ve zlínském klubu Bamboo. Ve Zlíně jsme už desku koncertně křtili na sklonku listopadu a byl to jeden z nejpovedenějších koncertů podzimní části šňůry. Tentokrát se o pódium podělíme s domácí partou Kochta Band, proslulou krom jiného vydatnou pódiovou show. Opravdu nabitá pak bude sobota 31.5. a to co do muziky i co do ujetých kilometrů. Odpoledne si od 15:00 hodin odskočíme na Slovensko na městské slavnosti do Žiliny a pak už nás od 20:00 čeká naše premiéra v moravskoslezské metropoli Ostravě. V klubu Hudební bazar budeme hrát sami a nabídneme celý náš současný dvouhodinový program. Tak neváhejte, vyberte si ideální místo a přijďte nás podpořit.

Maďarské prázdniny se vydařily

Člověku udělá vždy velikou radost, když slyší to co napsal ve skvělém hereckém podání, dejme tomu Romana Štolpy, a pokud k tomu ještě zazní muzika tak báječného kytaristy jakým je Norbi Kovács, není už snad co dodat. V téhle trojici jsme se sešli v sobotu dopoledne na jubilejním 20.ročníku mezinárodního veletrhu Svět knihy, pro který jsme připravili pásmo nazvané Maďarské prázdniny. Roman přečetl dvě mé povídky, jednak stejnojmennou Maďarské prázdniny, která tu měla premiéru, jednak Jó napot kivánok z knížky Takový sníh už nepadá, které Norbi ozdobil svým temperamentním kytarovým uměním. Díky němu to nakonec s aplausem vypadalo jak na rockovém koncertě. A tak se podívejte na přiložené fotky Jiřího Sládečka, laskavého vydavatele z nakladatelství Jalna.

Maďarské prázdniny na Světě knihy

Jestli je někde opravdu patrná moje velká a celoživotní náklonnost k Maďarsku, je to docela určitě v mé poslední knížce Takový sníh už nepadá. A protože letošní ročník mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy (na holešovickém výstavišti v Praze od 15. do 18.5.) je na Maďarsko speciálně zaměřen, muselo se něco stát. To „něco“ se stane v sobotu 17. 5. od 10:00 hod. v sále, kterému se tady v Průmyslovém paláci říká „Rosteme s knihou“. Roman Štolpa bude číst moje povídky ovlivněné Maďarskem, k tomu bude hrát skvělý kytarista Norbi Kovácz a já si budu s oběma povídat. Pořad se jmenuje Maďarské prázdniny a tak se přijďte určitě podívat.

Divadlo noc změna

Následkem programových změn, které proběhly od 2. ledna na regionálních stanicích Čs. rozhlasu, bohužel vypadl z vysílání Čr. Regina pořad Divadlo noc. Je ale nově možné poslouchat ho každý všední den od pondělí do pátku od 22.00 do 23:00 na stanici Region ( v Praze a okolí na frekvenci 100,7 FM) a v reprízách od 1 hodiny ráno. Ve stejných časech vysílají Divadlo noc i všechny ostatní regionální stanice Českého rozhlasu v republice. Rád bych poděkoval všem, kdo se ať už prostřednictvím mých stránek nebo oficiálních stránek Českého rozhlasu o osud tohoto pořadu zajímají a věřím že se u rozhlasových přijímačů budeme setkávat i v nových časech na nové frekvenci.

Tak už to začalo

V pátek 22.11 zahájil Nacycen křestní koncertní šňůru k novému albu „Nasycen“. Poprvé jsme křtili v Týně nad Vltavou, na druhý den pak v Sedlčanech. V pondělí 25.11.nám naše hudební novorozeně pokřtí ve 20.30 v pražské Malostranské besedě Ivan Hlas.. Odtud pokračujeme ve středu 27. 11. do výborného klubu Highway 61 v Českých Budějovicích, kde nás na jevišti podpoří českokrumlovská parta Parní Wanna. Ve čtvrtek 27. 11. nás čeká Zelenáčova šopa ve Zlíně a podzimní turné uzavřeme v sobotu 30. 11 v klubu m13 v Brně společně s Pearl Jam Revivalem - The Fakers, tak se přijďte podívat. A takhle naše nová deska vypadá.

Knížka už je na světě

V pondělí 11. 11. byla v Topičově salónu na pražské Národní třídě pokřtěna moje nová knížka s ilustracemi Heleny Horálkové Takový sníh už nepadá. Večírek na oslavu novorozeněte se nadmíru vydařil. Účast více než hojná, zájem o knížku nebývalý. Kmotrou se stala spisovatelka Irena Dousková, ukázky přečetl herec Igor Orozovič a hudebně doplnil Raven. Připíjelo se vínem ze strašnické vinárny 2deci. Podívejte se na několik následujících obrázků a poslechněte si reportáž, kterou na místě natočila Jolana Nováková a odvysílala v pořadu Tmavomodrý svět Čr Regina Praha hned druhý den 12. 11.

Knížka už je v tiskárně

Jen pár dnů zbývá do okamžiku, kdy na křtu 11. 11. v Topičově salónu na Národní třídě v Praze uvede spisovatelka Irena Dousková do života mojí novou knihu Takový sníh už nepadá. Křest začíná v 17:30 a na místě budou k vidění i originály linorytů Heleny Horálkové, kterými knížku ilustrovala. V téže době už bude novinka k sehnání například v knihkupectvích Luxor nebo v knihkupecké síti Kosmas. Tak doufám, že se vám bude líbit.

Bude deska

Tak jsme se do toho definitivně pustili. Myslím tím novou desku naší staronové kapely Nasycen. Poslední srpnový týden jsme strávili v Klatovech v ExAviku studiu mého dávného kumpána z časů jihočeské kapely Hubertus Pavla Ponťáka Broma a bylo tam moc dobře. Nahrávání se pak přesunulo do Prahy do vysočanského studia Atelier, kde jsem se v průběhu několika zářijových dnů mořil s basou ke třinácti písničkám, ale snad to nedopadlo tak zle. Ve studiu Jiný břeh na Slapech přibyly kytary a teď se zpívá, dotáčejí sóla, klávesy, pak se bude míchat, masterovat… a jestli se nic nepokazí, 25. listopadu vyjde nová deska, která se bude jmenovat jednoduše Nasycen. To už mezitím vyrazíme na koncertní šňůru křtů, jejichž termíny v nejbližší době na tomto místě zveřejním, což berte jako pozvání.

Už doslova na spadnutí

- je vydání mojí nové knížky. V těchto dnech protékají proudy písmen, slov a vět počítačem grafika Míry Kymly a mezi nimi září nádherné původní ilustrace akademické malířky Heleny Horálkové. Knížka vyjde 11. 11., bude se jmenovat Takový sníh už nepadá a je to knížka příběhů, povídek a vyprávění o mém otci. Máte-li chuť, nabízím první ukázku. k přečtení zde

Nová knížka na obzoru

S potěšením alespoň tedy sám pro sebe mohu konstatovat, že v pátek 8. prosince jsem dopsal poslední povídku chystané nové knížky. Ta se celá bude jmenovat Takový sníh už nepadá a je úzce spjata s mým tátou. V jednotlivých povídkách a memoárech jsem se jednak pokusil převyprávět historky a příběhy, které jsem si zapamatoval z otcova vyprávění ale také některé ty, které jsem se svým tátou zažil. Jejich časový rozptyl je tedy poměrně velký a já můžu jen doufat, že jejich čtení bude stejně příjemné, zábavné, poetické a nostalgické jaké bylo jejich psaní. Pokusím se knížku vydat ještě v letošním roce, tedy v roce nedožitých otcových pětaosmdesátin. V nejbližší době mě ovšem ještě čeká finální úprava všech povídek, po níž bych na těchto stránkách rád zveřejnil i pár ukázek a zbývá dodat ještě jedna příjemná skutečnost, totiž, že už v této chvíli vznikají původní ilustrace ke knížce a to v ateliéru akademické malířky Heleny Horálkové.

Raven v nové Košili

Dovoluji si osobně doporučit všem návštěvníkům mých stránek zbrusu nové album Košile rockového šansoniéra Ravena. Dal si s deskou načas poctivých šest let, ale sólová novinka stojí zato. Přináší šestnáct stylově velmi různorodých písniček natočených za účasti bezpočtu zajímavých hostí ( Richard Tesařík,Roman Dragoun, Lucie Redlová, Dáša Součková, Jiří Kovář, Filip Benešovský aj.). Raven desku pokřtí hned třikrát a to 7. 11. pro svůj fanklub v Bílině, 8. 11. od 17:30 hod. v pražské Malostranské besedě a 9. 11. od 19:30 v Art Klubu v Týně nad Vltavou. Pro koncertní křty si Raven vyžádal bratrskou hudební výpomoc, a tak na nich zazní i má baskytara a akustické kytary našeho spoluhráče z kapely Nasycen Zdeňka Divokého. Přijďte si poslechnout.Pozvánka

Přijďte se podívat v sobotu 15. září mezi 11:30 - 17 hod do areálu cvičiště Help pes v Praze Motole (stanice tram. Hotel Golf). Odehraje se tu totiž tradiční zářijový Super den, při němž za přítomnosti celebrit převezmou noví majitelé své vodící a asistenční psy. Opomineme-li pestrý halfplaybeckový program, pak rozhodně stojí za to obvyklé ukázky dovedností vodících a asistenčních psů, kteří opravdu svou zručností dokážou mnohdy takřka vyrazit dech. Těším se na případné setkání, neboť jsem přijal pozvání býti jedním z moderátorů tohoto dne.

Muzika...

S muzikou to vypadá slibně. Ne snad přímo jako bájný Fénix, ale rozhodně takřka z popela takřka po dvacetileté pauze povstala kapela Nasycen a k nemalé radosti jejích členů stále více rozpřahuje křídla. Poté, co se představila mimopražskému publiku v Týně nad Vltavou, Plzni a Zlíně, chystá se na svou oficiální pražskou premiéru, která proběhne 15. června od 21: 00 v Malostranské besedě. Speciálním hostem tu bude severočeská kapela Hush. Ještě předtím je ale možno Nasycen slyšet 7. 6. od 18:00 v Riegrových sadech v Praze na zahájení dalšího ročníku Zadarmo festu, poté pak 20. 6. v Písku. A s velkým napětím očekává Nasycen rovněž čtvrtek 26. července, kdy bude v pražském klubu Nová Chmelnice předskakovat svým dávným vzorům, legendární polské skupině SBB.

The Critics živě

Kratochvilné powerbluesové trio The Critics, tedy Tomáš Polívka (g), Jiří Rogl (dr) a Ilja Kučera ml. (bg), se chystá skoncovat s nezávazným jamováním a vystoupit do světla reflektorů. S převážně klasickým bluesovým repertoárem pořádně elektricky přitvrzeným vystoupí The Critics 14. dubna ve 20:30 v pražském klubu Kain, jako host kapely Maria Scare. Podruhé se The Critics zjeví ve čtvrtek 26. dubna ve 20:00 v klubu Exit US v Praze 8 vedle divadla Gong. Vystoupí společně s kapelou Hush a novozélandskými buesrockery Dirty York.

Nasycen v Plzni - ANDĚL CAFÉ 14.3.

Je pravda, že s touhle informací si pražská rocková kapela Nasycen dala opravdu načas. Rovných dvacet let. Do toho započtěme ještě nějaký čas spekulací, úvah a domlouvání, nicméně počínaje březnem roku 2012 je opět kapela plně funkční. Vedle původní trojice Raven, (voc. kb.) Ilja Kučera ml. (bg) Pavel Ibanovský (dr.) jí od loňského léta tvoří také kytaristaZdeněk Divoký.

Nasycen dotočil a domíchal v pátek 9. 3. čtyřpísňové EP, které bude v příštích dnech zveřejněno.
Živě se představí ve středu 14. 3. v plzeňském Anděl Café od 21 hodin společně s kapelou Rubiano. Ta je momentálně vybavena čerstvým a mimořádně dobrým albem The Loud Summer a její koncertní vystoupení bývají opravdu strhující. Tak tedy středa 14. 3. Anděl Café Plzeň.